malownicze

Trasy

Malownicze położenie i bliskość gór sprawia, że Koszarawa jest wspaniałym miejscem wypadowym zarówno dla osób poszukujących ciszy i relaksu, jak i aktywnego wypoczynku. Okolica oferuje wiele szlaków turystycznych o różnej długości oraz różnym stopniu trudności. Nietrudno będzie znaleźć trasę idealną dla siebie. Bajkowe widoki wynagradzają każdy wysiłek i zachwycają przez okrągły rok.

Trasy górskie w okolicy

Szczyt Łosek

Umiarkowana 1h 50min

112

Telefon alarmowy

985

Ratownictwo GÓRSKIE

601 100 300

GOPR/TOPR

Co warto

wiedzieć?

Zanim wybierzemy się w podróż górkim szlakiem, jest kilka rzeczy, o których powinniśmy pamiętać. Pierwszą z nich jest przygotowanie fizyczne, jeśli na co dzień nie jesteśmy aktywni, warto zacząć się ruszać kilka tygodni przed wyjazdem. Wystarczy nam nawet spacer, czy wizyta na basenie. Ważnym elementem jest ekwipunek, w którego skład powinny wchodzić; apteczka, prowiant i napoje, mapa, naładowany telefon oraz latarka. Przed wyjściem na szlak warto także sprawdzić pogodę oraz zaplanować trasę wraz z postojami.

Co zrobić w sytuacji, gdy pomimo starannych przygotować wydarzy się jakiś wypadek? Istotna jest szybka reakcja i wezwanie pomocy, dlatego warto zapamiętać numery alarmowe znajdujące się obok.

NIE MASZ ROWERU?

WYPOŻYCZ!

Rowery elektryczne pozwolą na zwiedzanie nawet odległych tras i stanowią atrakcyjną formę spędzania czasu, nawet dla osób, których kondycja niekoniecznie pozwala na jeżdżenie tradycyjnym górskim rowerem.
Dzięki naszym rowerom pokonywanie górzystych terenów jest jeszcze bardziej przyjemne. Znajdziesz u nas sprzęt dla całej rodziny!

najciekawsze

atrakcje

Czerniawa Sucha

Szczyt o wysokości 1062 m n.p.m. położony w Beskidzie Makowskim. Inna jego nazwa to Suchy Groń lub Sucha Góra. Przebiegają przez niego dwa szlaki turystyczne (zielony oraz żółty), często uczęszczane przez turystów. Jest świetnym punktem, z którego podziwiać można rozpościerające sięw okolicy wzgórza i doliny.

Zobacz na mapie

Hala Mędralowa

Polana na Mędralowej, znajdująca się na wysokości 1169 m.n.p.m. Obecna nazwa polany pochodzi od nazwiska Mędrala, które jest częste w miejscowościach Przyborów i Koszarawa. Na hali ostał się jeden pasterski szałas, w którym można znaleźć schronienie przed deszczem, a w razie potrzeby również przenocować.

Zobacz na mapie

Wodospad w Sopotni Wielkiej

Jest to najwyższy wodospad w Beskidach, a zarazem w województwie śląskim. Mierzy 12 metrów wysokości i uznany jest za pomnik przyrody. Atrakcyjna okolica, w której się znajduje sprzyja wypoczynkowi, a z miejscowości wychodzi kilka szlaków turystycznych, prowadzących w bardzo ciekawe zakątki Beskidu Żywieckiego.

Zobacz na mapie

Stara Karczma w Jeleśni

To zabytkowa, drewniana karczma zlokalizowana zaledwie 8 km od Koszarawy. Według różnych źródeł powstanie karczmy datuje się na XVIII wiek. Pierwotnie karczma była leśniczówką, obecnie pełni rolę karczmy, w której można spróbować najlepszych regionalnych potraw.

Zobacz na mapie
Cookies

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
⟶ Sprawdź